Na počátku byl mlýnek...

aneb bez kvalitního mlýnku
dobrou kávu nestvoříš.

Správně mlít a dobré pít.

Proč investovat do kvalitního kávomlýnku?

Kávomlýnek v podstatě určuje výslednou kvalitu připravené kávy. Má stejně velký podíl na chuti jako samotný kávovar. V minulosti, kdy existovaly pouze ruční mlýnky, byl výběr kávomlýnku jednodušší. Dnes si kromě ručních mlýnků, kterých existuje mnoho druhů s různými odlišnostmi, můžete pořídit elektrický mlýnek. Pro užití v kavárnách nebo podobných zařízeních je na trhu obrovský výběr opravdu profesionálních elektrických kávových mlýnků. Pomůžeme Vám vybrat ten správný.

Při výběru mlýnku je nutné zvážit, do jakého provozu si jej pořizujete a co od něj očekáváte. Je dobré znát výrobce kávových mlýnků, kvalitu jejich strojů a rozdíly mezi různými typy. Důležité je také zajímat se o to, jakým způsobem mlýnky fungují, zda mají mlecí kameny, které jsou pro mletí kávy nejvhodnější apod. Správný výběr kávového mlýnku je velmi podstatný, protože mlýnek je jedním z pilířů, na nichž je postavena dobrá chuť kávy. Proto Vám rádi poradíme a pomůžeme Vám s dodáním i s celkovým servisem Vašeho stroje.

Kdo techniku vybírá?

Profesionál požadující poctivost a kvalitu.

Jakub Fejfar
Jakub Fejfar
Manažer prodeje

Zájem o kávovary, mlýnky a jiné příslušenství týkající se zpracování a přípravy kávy vznikl u Kuby v době, kdy vedl horský penzion. Do problematiky profesionálních kávovarů ale opravdu pronikl poté, když si sám jeden starší kávovar pořídil. Protože s ním nebyl příliš spokojený, pustil se do jeho rozebírání a opravování. Postupně začal repasovat kávovary, vybírat je a servisovat svým známým i dalším zákazníkům, provozovatelům kaváren a restaurací. Svůj zájem rozšířil také na kávové mlýnky. V dnešní době se v této oblasti zaměřuje především na poradenství při výběru kávovaru a mlýnku do provozu, na jejich dodání, zapojení a na celkový dlouhodobý servis poskytnutých strojů.

Jak to vybíráme, z čeho vybíráme, jak to servisujeme.

Vše děláme se zapálením a zodpovědností.

V případě mletí kávy pro domácí využití je při menším množství připravované kávy vhodný ruční mlýnek. Můžete si tak z přípravy kávy udělat malý rituál a provonět si domov. Jestliže je spotřeba kávy větší, je vhodnější elektrický mlýnek, který Vám ušetří práci. V kavárnách, restauracích a jiných podnicích je samozřejmě důležité mít kvalitní profesionální elektrický mlýnek na kávu, který je nuné vybírat podle druhu provozu. Důležitým kritériem při výběru elektrického mlýnku je to, jak kávu mele, jaké má mlecí kameny. Dále se při výběru elektrického mlýnku musíme dívat na to, v jakých krocích má možnosti nastavení hrubosti mletí nebo zda má dostatečně velký průměr kamenů pro mletí požadované denní dávky kávy tak, aby u něj nedocházelo k jejímu připalování. Při výběru mlýnku je dobré znát výrobce kávomlýnků, jejich historii, zkušenosti jiných zákazníků, vyznat se v různých typech kávových mlýnků a mít celkový rozhled v tomto odvětví. 

My stojíme především za značkami Mahlkoenig a Eureka. Mahlkoenig je silná německá společnost, která má partnery po celém světě a je lídrem ve svém oboru již přes 80 let. Její jméno se stalo synonymem opravdové kvality a inovace. Společnost Eureka vede v oblasti navrhování a výroby mlýnků s elegantním designem a inovativní technologií. Jedná se o stroje s dlouholetou spolehlivostí. Za zmínku stojí model Mythos One vyráběný Eurekou pro značku Nuova simonelli. Tento model představuje vrchol mezi mlýnky na přípravu espressa.

Rádi Vám při výběru kávového mlýnku pomůžeme. Zařídíme jeho dovoz i veškerý servis, vysvětlíme obsluhu daného stroje, zajistíme záruku i případné opravy.